Dane wskazują, że blisko połowa dorosłych Polaków ma długi, a zdecydowana większość ludzi w naszym kraju posiada więcej niż jedno zobowiązanie finansowe. Zadłużenie w zasadzie przekreśla możliwości uzyskania kredytu w banku, ale na szczęście jest inne wyjście z sytuacji. Rozwiązaniem okazuje się szybka i wygodna pożyczka dla zadłużonych, która jest dostępna w ofercie instytucji pozabankowych, w tym także jako forma prywatnej pożyczki społecznościowej.

Pożyczki dla zadłużonych, czyli dla kogo?

Jeżeli ściśle trzymać się definicji, to za osobę zadłużoną należałoby uznać każdego, kto spłaca jakiekolwiek zaciągnięte wcześniej zobowiązanie finansowe, jednak z punktu widzenia instytucji finansowych będzie mowa o osobach, które:

•    Przestały całkowicie spłacać zaciągnięte kredyty bądź pożyczki;
•    Mają problem z trzymaniem się ustalonego harmonogramu spłat;
•    Posiadają negatywne wpisy w bazach gospodarczych w związku z długami czynszowymi czy telekomunikacyjnymi.

W przypadku problemów ze spłatą kredytów i pożyczek adnotacje są widoczne w bazie Biura Informacji Kredytowej, czyli BIK. Z kolei zadłużenie innego typu będzie odnotowane w bazach BIG, KRD bądź ERIF. Warto podkreślić, że pozabankowe kredyty dla zadłużonych mogą zostać udzielone nie tylko osobom fizycznym, ale także podmiotom gospodarczym. Wielu właścicieli małych firm potrzebuje pieniędzy na rozwój swojego biznesu, aby w ten sposób wyrwać się z kręgu zadłużenia. Często zdarza się, że trzeba zainwestować, aby mieć realny zysk.

Gdzie szukać szybkich pożyczek dla zadłużonych?

Trudno byłoby znaleźć bank chętny do dania kredytu osobie zadłużonej z powodu podwyższonego ryzyka, jednak sektor finansowy pozabankowy nie stwarza tak dużych problemów i nawet ci, którzy mają negatywne wpisy w bazach albo zajęcia komornicze też mogą stanowić wiarygodnych klientów. Po prostu każdy przypadek będzie rozpatrzony indywidualnie, a nie według ściśle narzuconych regulacji prawa bankowego. Instytucje pozabankowe nie podlegają również kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Wiadomo, że problemy finansowe mogą mieć charakter przejściowy i zanotowane opóźnienia w spłacie wcześniej zaciągniętego kredytu dotyczą niekiedy wyłącznie przeszłości, a nie teraźniejszości. Kłopot w tym, że scoring BIK zostanie i tak obniżony, a dla banków liczy się jedynie owa wartość punktowa. Innymi słowy, czasami problemy finansowe z przeszłości mogą mieć wpływ na aktualną możliwość, a w zasadzie jej brak, otrzymania kredytu. Owszem, można spróbować podwyższyć swoją ocenę punktową w BIK, jednak wymaga to trochę czasu. Jeżeli potrzebne są dodatkowe fundusze w miarę szybko, to po prostu nie ma na to większych szans. W takiej sytuacji szybka pożyczka dla osób zadłużonych okazuje się zdecydowanie najbardziej optymalnym rozwiązaniem, a niekiedy wręcz jedynym możliwym do zrealizowania.  Zobowiązanie finansowe można zaciągać samodzielnie bądź z gwarantem, a przy wyższych kwotach bardzo często praktykuje się pożyczki pod zastaw np. samochodu lub nieruchomości. Również wysokość zobowiązania finansowego jest perfekcyjnie dopasowana do realnych możliwości spłaty pożyczkobiorcy. W końcu to zobowiązanie finansowe ma stanowić pomoc, a nie powodować spiralę zadłużenia.

Warto zaznaczyć, że firmy pożyczkowe są jednym ze źródeł uzyskania szybkiej pożyczki bez baz, ale dostępna jest jeszcze jedna opcja. Chodzi tutaj o dopiero rozwijający się w naszym kraju rynek pożyczek prywatnych, zwanych także społecznościowymi. To niezwykle ciekawy produkt finansowy, który umożliwia osiągnięcie sporych korzyści zarówno dla pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy, a to ze względu na bardzo elastyczne warunki uzgadniane bezpośrednio pomiędzy osobami zainteresowanymi.

Szybkie i wygodne pożyczki dla zadłużonych przez internet

W związku z tym, że ludzie coraz częściej szukają dostępnych produktów i usług w sieci, to również instytucje pozabankowe wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Najciekawsze i zarazem najbardziej bezpieczne oferty można znaleźć na różnego rodzaju platformach czy portalach internetowych, co ma swoje niewątpliwe zalety. Przede wszystkim potencjalny pożyczkobiorca ma ułatwione szukanie propozycji najbardziej dopasowanej pod kątem swoich potrzeb oraz możliwości regularnej spłaty według ustalonego z pożyczkodawcą harmonogramu. W jednym miejscu jest skupionych co najmniej kilkadziesiąt rozmaitych ofert, które łatwo od razu porównywać ze sobą. To pozwala zdecydowanie ograniczyć czas na szukanie. Tradycyjne chodzenie do banku lub punktu obsługi klienta w instytucji finansowej wiąże się z koniecznością wygospodarowania wolnego czasu na dojazd i to oczywiście w godzinach pracy danej placówki, co niekiedy stwarza spore problemy dla wiecznie zabieganych ludzi.

Pożyczka przez internet gwarantuje, że zaoszczędzi się czas nie tylko na samym szukaniu najlepszej dla siebie oferty, ale także na procedurach związanych z koniecznymi formalnościami do spełnienia. Szybkość rozpatrzenia wniosku, a zwłaszcza ograniczenie do minimum wszelkiej biurokracji to czynniki, które są wyjątkowo doceniane przez pożyczkobiorców i decydują o dużej popularności pożyczek online. Wypełnienie krótkiego formularza nie jest ani czasochłonne, ani też trudne, co również ma znaczenie i jest dużym kontrastem wobec zawsze skomplikowanych formularzy i procedur bankowych. Ponadto istotny jest również komfort załatwiania i w tej kwestii przewaga transakcji internetowych okazuje się zdecydowana. Przede wszystkim wniosek można składać w dowolnym momencie i to bez wychodzenia z domu. Wystarczy laptop czy smartfon z dostępem do internetu oraz kilka minut na wypełnienie formularza. Wszystko trwa błyskawicznie.

Szybka weryfikacja złożonych wniosków

Warto podkreślić, że nie tylko samo aplikowanie o pożyczkę jest szybkie, ale także czas oczekiwania na weryfikację złożonego wniosku nie zajmuje dużo czasu. Niekiedy już po kilkunastu minutach można cieszyć się pozytywną odpowiedzią. Jest to możliwe, kiedy firma pożyczkowa bądź prywatny inwestor nie sprawdzają baz BIK, BIG czy też KRD, co pozwala na otrzymanie błyskawicznej pożyczki dla zadłużonych. Co więcej, nawet przy negatywnych wpisach, które przedstawiają potencjalnego pożyczkobiorcę w niezbyt korzystnym świetle, także można liczyć na pozytywną weryfikację, z tym że wtedy najczęściej potrzebne będzie jakieś dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci zastawu na nieruchomość lub ruchomość.

Pożyczka online nie zawiera także żadnych ukrytych opłat bądź przedpłat, zadatków i zaliczek. Wszystko jest przedstawione w bardzo przejrzysty sposób. To każdy pożyczkobiorca powinien zadbać o dokładne zapoznanie się z regulaminem oraz harmonogramem spłat, aby nie mieć problemów. Nieznajomość prawa i przepisów nigdy nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Pożyczka dla zadłużonych jest niewątpliwie bardzo potrzebnym produktem finansowym zważywszy na fakt tak dużego zadłużenia Polaków. Nie jest tym samym dziwne, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów firm pożyczkowych oraz platform internetowych skupiających społeczność prywatnych inwestorów, którzy są skłonni pożyczać pieniądze osobom prywatnym i firmom. Samo rozwiązanie ma wiele zalet, ponieważ:

•    Pozwala na otrzymanie pożyczki przez osobę zadłużoną i mającą negatywne wpisy w bazach kredytowych czy też gospodarczych;
•    Jest dostępne online – 24/7;
•    Ma proste i przejrzyste zasady;
•    Nadaje się nie tylko dla osób prywatnych, ale także dla zadłużonych firm;
•    Szybko się załatwia.

Podsumowanie: pożyczki dla zadłużonych przez internet to wyjątkowo nowoczesny produkt finansowy, który powstał w odpowiedzi na realne potrzeby setek tysięcy Polaków i stąd jego rosnąca stale popularność.